Jdi na obsah Jdi na menu
 


Google

Sportovní filtr

montaze/green/logoJe líný? Změřte mu teplotu!”

Na úvod bychom chtěli oslovit všechny tunery, kteří mají ve svém autě otevřený vzduchový filtr. Ptáte se proč ráno a večer auto šlape a v poledne když je horko ne? Je to velmi jednoduché. Váš motor dostává jen horký vzduch, protože většina z Vás na původní sací hadici namontovala filtr, který je příliš blízko motoru. Montáž jsme spáchali na vozidle Golf IV s motorem 1,9 TDi. Ale dost bylo tlachání, pojďme na věc!

 

Na montáž jsme použili hliníkovou, tepelně izolovanou rouru, silikonové spojky, silikonovou hadičku, plastový trychtýř, SK-pásky, ohebnou hliníkovou rouru a sportovní filtr Twister od firmy Green.

montaze/green/01xxx

Postup montáže je následující. V první řadě demontujeme původní airbox i s hadicí na přívod vzduchu. Pro jednodušší montáž sacího potrubí se studeným vzduchem jsme demontovali i přední nárazník.

montaze/green/02

Na sací potrubí připevníme SK-páskou silikónovou spojku, můžeme použít barvu jaká se nám zamane.

montaze/green/03

Další SK-páskou připojíme ke spojce potřebnou délku hliníkového potrubí z tenkostěnného materiálu pokrytého termoizolační hmotou. Nátrubek na potrubí jsme spojili silikónovou hadičkou s hlavou ventilů pro vyrovnání tlakových změn.

montaze/green/04

Filtr TWISTER s průtokovým snímačem vložíme mezi potrubí a karosérii, teda na místo, ze kterého jsme předtím odstranili původní airbox. S potrubím ho spojíme silikonovou spojkou a na karosérii ho přišroubujeme pásovou spojkou (vyhovuje spojka používaná při montáži centrálu, nebo si vyrobíme vlastní.)

montaze/green/05

Teď přistoupíme k nejdůležitější části montáže – k montáži přívodu vzduchu.

montaze/green/06


Přívod vzduchu musíme umístit tak, aby sa na jeho proudění využívala nárazová síla při pohybu auta. Potrubí vedeme co nejdále od motoru.

montaze/green/07

Proudění nárazového vzduchu můžeme zvýšit umístěním trychtýřového nátrubku na začátek potrubí. Pokud to není možné, snažíme se, aby byl otvor potrubí ve směru jízdy.

montaze/green/08

Po překontrolování všech částí sacího potrubí, včetně filtru, můžeme namontovat zpět nárazník. Pokud je všechno OK. Můžeme vyrazit na ostřejší jízdu na otestování nového sacího systému.

montaze/green/09

 Pár příkladů montáže přímého sání:

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Převzato z DM
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pekny ale...

(Shroubekk, 16. 4. 2008 16:26)

je to zajimave,ale co s tim az bude prset??? voda do sani? no nic moc....

Re ... hmm

(Ali.G., 27. 7. 2007 20:34)

Když si koupíš kit na daný auto bude to obsahovat všechno co vidíš...
Cena začíná na 2500 Kč

hmm

(Likan, 25. 6. 2007 23:53)

hmm zajimalo by mne jestli vse co bylo pouzito k montazi se dodava v tom KITu - jako (rouru, silikonové spojky, silikonovou hadičku, plastový trychtýř, SK-pásky, ohebnou hliníkovou rouru a sportovní filtr Twister od firmy Green)

Filtr

(SoS, 18. 4. 2007 20:45)

Zajímavé

 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>